Üyemiz Safiye Çağlaş trafik kazasında hayatını kaybetti

Söke-Bodrum karayolu üzerinde bulunan VF Ege Giyim San. ve Tic. AŞ’nin hemen önünde meydana gelen kaza işyerinde şok etkisi yarattı.

15 Mayıs, Çarşamba günü saat 23’de sona eren vardiyadan çıkan Safiye Çağlaş, karayolu çalışması nedeniyle yolun karşı tarafına geçmek isterken bir TIR’ın altında kalarak hayatını kaybetti.

Kazanın yarattığı etki nedeniyle izleyen vardiyalarda üretime ara verildi. İşyeri yönetimi, alınacak tedbirler konusunda işyerinde incelemeler yaptı.

İki çocuk annesi olan Safiye Çağlaş 16 Mayıs, Perşembe günü Söke, Yenidoğan’da düzenlenen dini törenin ardından Yenidoğan’daki mezarlıkta toprağa verildi.

Cenaze törenine, Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Ali Utku, Söke Şube Başkanımız Cemal Poyraz, Teksif Söke Şube Başkanı Bayram Çakmak başta olmak üzere VF Ege’deki üyelerimiz, Çağlaş’ın ailesi ve yakınları katıldı.
 
Kazayı yapan TIR sürücüsü ise jandarma tarafından adliyeye sevk edilmek üzere gözaltına alındı.

İki çocuk annesi Çağlaş’ın vefatı, işyerinde ve Söke’de derin bir üzüntü yarattı.

Safiye-Caglas-VF-EgeSENDİKAMIZDAN VE DİSK’TEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Olayın haber alınmasından beri gelişmeleri izleyen Genel Yönetim Kurulumuz, bir mesaj yayınlayarak başsağlığı dileklerini iletti.

Genel Başkanımız Rıdvan Budak ve Genel Sekreterimiz Muzaffer Subaşı tarafından yayınlanan mesajda şu hususlara değinildi:

“VF Ege Giyim San. ve Tic. A.Ş. işyerinde çalışan 34 yaşındaki üyemiz Safiye Çağlaş’ın 15 Mayıs 2013 günü gece saat: 13.00’de vardiya çakışında fabrika önünde elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Başta kederli ailesine, Sendikamızın Söke Şube yöneticilerine ve VF Ege’de çalışan tüm üyelerimize başsağlığı, üyemiz Safiye Çağlaş’a Allahtan rahmet diliyoruz.”

Kaza nedeniyle Konfederasyonumuz DİSK tarafından da bir mesaj yayınlandı. DİSK Genel Sekreteri Dr. Arzu Çerkezoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Muzaffer Subaşı tarafından yayınlanan mesajda şu duygular dile getirildi:

“Sayın Cemal Poyraz;

Şubenize bağlı VF işyerinde 34 yaşındaki üyeniz Safiye Çağlaş’ın iş çıkışında trafik kazasıyla vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Çağlaş’a rahmet, şahsınızda bütün VF çalışanlarına, ailesi ile seenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

Safiye-Caglas-cenaze