ÜNSA Sultanbeyli, Coats Türkiye ve Yalçın Tekstil’de temsilcilik seçimleri yapıldı

disktekstil-123

Sendikamızın örgütlü olduğu ve toplu iş sözleşmesi kapsamında olan üç ayrı işyerinde işyeri sendika temsilcilik seçimleri yapıldı.

ÜNSA Sultanbeyli işyerinde taşeronlardan kadroya geçen üyelerimizin de katılımıyla artan işyeri üye sayısı dikkate alınarak işyeri sendika temsilci seçimi yenilenmesine gidildi.

9 Nisan 2015 tarihinde yapılan seçimlere 532 üyemizden 506’sı katıldı. 11 Adayın katıldığı seçimlerde Yılmaz Güney işyeri baştemsilcisi, Eren Duran ve Turan Şanlı ise işyeri temsilcisi seçilerek görevlerine başladı.

3. Dönem işletme toplu iş sözleşmesi süreci başlayan Yalçın Tekstil işletmesindeki işyeri sendika temsilci seçimi 12 Mayıs 2015, Salı günü gerçekleştirildi.

Çerkezköy Bölge Temsilciliğimize bağlı işyerindeki üyelerimizin yüzde 96’sının katıldığı ve 5 adayın yarıştığı seçimlerin sonucunda; Barış Açık baştemsilci, Ergün Aslan ve Berat Turan ise işyeri sendika temsilciliğine seçildiler.

Bursa Şubemizin genel kurulundan sonra bazı temsilcilerimizin şube yönetiminde görev alması nedeniyle genel talep üzerine Coats Türkiye işletmesinde temsilci seçimleri yenilendi.

569 üyemizin yüzde 87’sinin katıldığı seçimlerde 9 üyemiz aday oldu. Seçimlerin sonucunda; aldıkları oya sayısına göre Erdal Akça, İncigül Şentürk, Onur Tosun ve Deniz Çelik temsilci olarak seçildiler.

Temsilciler kendi aralarında yaptıkları görev dağılımında, İncigül Şentürk’ün baştemsilci olmasına karar verdiler. Seçimi ilk sırada tamamlayan Erdal Akça ise baştemsilci yardımcısı görevine getirildi.

Bu şekilde kadın temsilcilere yönelik pozitif ayrımcılık uygulaması güzel bir örnek verilmiş oldu.