ÜÇ İŞLETMEDE TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamızın örgütlü olduğu Artesa Kumaş, İnteks Uluslararası ve Öz Tekstil işletmelerinde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.

Artesa Kumaş’ta 10 Kasım’da, İnteks Uluslararası’nda 11 Kasım’da ve Öz Tekstil’de ise 12 Kasım’da ilk oturumlar yapıldı.

Örme, boyama ve hazır giyim alanlarında faaliyet gösteren ve önceki dönem sözleşmeleri Aralık 2021’de sona erecek üç işletmede yapılan toplantılar işyeri temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Aster ve İnteks’de Genel Sekreter Celal Aslan başkanlığındaki sendikamızın heyeti ile işveren temsilcileri ilk oturumlarda idari maddeler üzerine yapılan değerlendirmeler yaptı ve büyük bölümünde karşılıklı olarak anlaşmaya varıldı.

Öz Tekstil’de ise Genel Başkan Kazım Doğan başkanlığındaki sendikamızın heyeti ve işveren arasında 18 Kasım’da gerçekleştirilen ikinci oturumda idari maddelerin önemli bir bölümü için anlaşma sağlandı.

Sendikanın ücret, sosyal yardım gibi mali yönlü tekliflerine ilişkin işveren tarafının karşı önerileri alındı.

Türkiye’nin ekonomik bakımdan içinde bulunduğu koşullar, sektörün özel olarak yaşadığı gelişmeler ve işçilerin beklentileri bu toplantılarda dile getirildi.

Görüşme süreçlerinin olağan koşullar altında Ocak 2022 başına kadar sürmesi bekleniyor.