Trakya temsilciler toplantısı ve Çerkezköy’de yürüyüş: “Bu daha başlangıç…”

Hükümetin kıdem tazminatının gaspı saldırısına karşı DİSK öncülüğünde işçilerin mücadelesi sürüyor. #DirenİŞÇİ kampanyasının parçası olarak 11 Kasım Pazartesi günü Trakya Bölgesi Temsilciler Kurulu toplandı ve ardından bir yürüyüşle hükümet protesto edildi.

yuruyus 1

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde saat 1’de başlayan toplantıyı DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday açtı, Trakya bölgesinde DİSK’in örgütsel durumunu özetledikten sonra sözü DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu aldı. Çerkezoğlu ülke çapında DİSK’in kampanyasına binlerce işçinin katıldığını, kampanya çalışmalarının geliştiğini, DİSK’in hükümetin bu saldırısı karşısında uzlaşmaz bir tutuma sahip olduğunu ve DİSK’in kararlı duruşu sayesinde hükümetin esas politikasını açıkça savunamadığını dile getirdi.

toplantı

Ardından temsilciler söz alarak görüşlerini dile getirdiler. Toplantıya DİSK Tekstil Çerkezköy Temsilciliği ve Edirne Şubesine bağlı işyeri temsilcileri katıldılar.

 toplanti1

Yürüyüş

4 vardiyasının çıkışının beklenmesinin ardından DİSK Tekstil ve Lastik İş’e üye fabrikalardan işçilerin gelmesi üzerine Çerkezköy Hükümet Konağından saat 4.30’da yola çıkan 400’e yakın işçi yolu trafiğe kapatarak Çerkezköy Belediyesinin önündeki meydana kadar yürüdü.

yuruyus2

“Ölmek var, dönmek yok, tazminatı vermek yok”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” gibi sloganlar coşkuyla atıldı. Yürüyüşe çevredeki insanların ilgisi de yüksekti.

Meydanda basın açıklamasını yapan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu bir kez daha kıdem tazminatının kaldırılmasına karşı mücadeleyi yükselteceğimizi vurguladı.

DİSK Tekstil üyelerinin kitlesel katıldığı yürüyüş ve basın açıklaması alkışlar, sloganlar ve daha kitlesel bir yürüyüş kararı ile sonlandırıldı.

bayrak