Torba Yasaya İzin Vermeyeceğiz!…

Torba Yasa

Torba yasaya izin vermeyeceğiz!…

DİSK’in çağrısıyla çeşitli kentlerde başlayan protesto eylemleri sürüyor.
Dün (22 Aralık 2010) İzmir’de yapılan protesto eylemine 10 binin üzerinde kişi katıldı.

Başta Genel-İş olmak üzere DİSK’e bağlı sendikaların üyelerinin yoğun katılım sağladığı yürüyüş ve basın açıklamasına çeşitli kurum ve kuruluşlar da destek verdi.

CHP, ÖDP, EMEP, HKP il yöneticileri, TMMOB merkez yöneticileri ve il yöneticileri, KESK İzmir şubeleri temsilcileri destek verenler arasında yer aldı.

Basmane’den başlayan yürüyüş Konak Meydanı’nda sona erdi. Burada DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Çelebi basın açıklamasında şunları vurguladı:

“Bu hükümet ne zaman bir hamle yapsa, emin olun ki mutlaka kendi deyimleriyle ‘ayak takımı’ bundan zarar görmüştür. Son marifetleri de torba yasalarıdır.

Bu, hem halkın başına geçirilip görme özelliğini kaybettiren hem de içine kazanılmış haklarımızı koyarak hırsızlık yapılan bir torbadır.

Halk, sizin başlarına örmek istediği çorap yasaya da hırsızlık yaptığınız torba yasaya da her şeyi birbirine karıştırdığınız çorbaya dönen yasanıza da karşı.

Bütün işçileri bu son dönemeçte torba yasayla başlarına geçirilecek çuvala engel olmaya çağırıyoruz.”

İzmir’deki protesto eyleminin dışında ayrıca Adana’da ve İstanbul’da da yürüyüş ve basın açıklamaları yapıldı.23.12.2010