Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda uluslararası işbirliği

İşçilerin uluslararası dayanışmasına özel önem veren sendikamız uluslararası işbirliği çalışmalarını da geliştirmektedir.

Portekiz’deki tekstil, deri ve ayakkabı sendikası FESETE ve Malta Genel İşçiler Sendikası Konfederasyonu (GWU) ile birlikte tekstil, deri ve ayakkabı sektörlerinde toplumsal cinsiyet eşitliği konulu ortak bir proje yapma kararı alındı.

28 Ocak tarihinde Portekiz’de Porto kentinde projenin ilk toplantısı gerçekleştirildi ve toplantıya sendikamız adına Örgütlenme ve Uluslararası İlişkiler Daire Müdürümüz Emre Eren Korkmaz katıldı.

Finansmanının bir kısmının Avrupa Komisyonu tarafından karşılandığı projede özellikle toplu iş sözleşmeleri üzerinden Avrupa ülkelerinde bu konuda atılan adımlar ve uluslararası belgeler değerlendirilecek ve sektördeki güncel durum üzerine bir araştırma yapılacak.

Araştırmaların, haberlerin ve sözleşmelerin yer aldığı bir web sitesinin yanı sıra bilgilendirme amaçlı broşürlerin hazırlanacağı proje Eylül 2014’de gerçekleşecek uluslararası konferansla ve hazırlanan raporla sona erecek.

[sws_blue_box box_size=”550″]PROJEYİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN. [/sws_blue_box]