TELATEKS’TE SÖZLEŞMELİ DÖNEM BAŞLIYOR

İstanbul ve Manisa’da kurulu bulunan Telateks işletmesinde zorlu ve uzun bir mücadelenin ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İlk kez toplu iş sözleşmesi düzenine girecek olan işyerinde, sunduğumuz teklifin her satırı için görüşmeler oldukça çetin geçti.

Genel Başkanımız Kazım Doğan, Genel Sekreterimiz M. Ali Utku ve Genel Sekreter Yardımcımız Ergün İşeri’nin yanı sıra İstanbul Şube Başkanımız M. Ali Başak, İstanbul ve Manisa işyeri temsilcilerimizin 6 Kasım, Cuma günü yaptığı son toplantıda işverenin son durum değerlendirildi.

Heyetimiz tarafından oluşturulan son görüş, işveren temsilcisi müzakere edildi ve taraflar olarak anlaşmaya varıldı.

tela1

Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi vermek üzere Telateks İstanbul ve Manisa tesislerinde ayrı ayrı işyeri toplantıları yapıldı.

İstanbul Şube Başkanı Mehmet Ali Başak ve Örgütlenme Dairesi Müdürü Hasan Arslan toplu iş sözleşmesinin uygulanmasına yönelik bilgileri üyelerimizle paylaştı.

10 Kasım, Pazartesi günü İstanbul’da yapılan toplantıya işyeri sendika baştemsilcimiz Gürkan Gün, işyeri sendika temsilcilerimiz Rıdvan Deniz ile İsmail Küçük de katıldı.

orhan1

orhan2

Manisa’da ise 11 Kasım, Salı günü üye toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda İzmir Temsilcimiz İbrahim Yılmaz ile birlikte işyeri sendika baştemsilcimiz Mehmet Akif Eser, işyeri sendika temsilcilerimiz Çağrı Kepenekli ve Selçuk Fidan da hazır bulundu.

manisa-2

manisa-disk-tekstil1

Birçok maddesi için yoğun uğraşı verilen sözleşme ile üyelerin ücretlerine yüzde 9 oranında iyileştirme yapıldıktan sonra birinci altı aylık dönem için yüzde 6 oranında artış sağlandı.

Üç yıl süre ile uygulanacak sözleşmenin diğer altı aylık dönemlerinde ise yüzde 5’er oranda ücret artışları kazanıldı.

Üyelerimize yıllık toplam 90 günlük ücretleri tutarından ikramiye alınırken, sosyal yardımlarda ise yüzde 40’a yaklaşan oranda artış yapıldı.

Ayrıca iki ayrı işyerindeki kimi üyelerimizin durumu ayrı ayrı değerlendirilerek, bunlara yönelik olarak ücret düzenlemesine gidildi.

Toplamda birinci yıl için üyelerimize yaklaşık yüzde 30 dolayında gelir artışı sağlandığı toplu iş sözleşmesinin bütün üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.