Telateks’te sözleşme görüşmeleri başladı

Telateks işletmesinde sendika temsilci seçimleri sonuçlandı

Sendikamızın yeni örgütlendiği Telateks işletmesinde yetkimizin kesinleşmesinden sonra, toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri başladı.

Yetki kararının Sendikamıza ulaşmasının hemen ardında işletmenin İstanbul ve Manisa’daki işyerlerinde işyeri sendika temsilci seçimleri yapıldı. Her iki işyerinde seçilecek 3’er işyeri sendika temsilciliği için 4’er aday başvuru yaptı.

16 Haziran’da yapılan ve yoğun katılımın olduğu seçimlerin sonucunda,

İstanbul’da Gürkan Gün baştemsilciliğe, Rıdvan Deniz ve İsmail Küçük ise temsilciliklere;

Manisa’da ise Mehmet Akif Eser baştemsilciliğe, Çağrı Kepenekli ve Selçuk Fidan işyeri sendika temsilciliğine seçildiler.

İlk toplantıda idari maddeler ele alındı

Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başlamadan önce, işyerlerindeki üyelerimizden gelen talepler, ortak yapılan bir toplantıda ele alınarak taslak metin oluşturuldu.

Telateks işletmesi için sunduğumuz teklif üzerinde görüşmeler, 25 Haziran 2015 tarihinde Genel Merkezimizde yapılan toplantı ile başlatıldı.

İşveren adına Şeref Bacacı ve insan kaynakları müdürü Hakan Bilgin’in katıldığı toplantıya, Sendikamız adına ise Genel Yönetim Kurulu üyemiz Celal Aslan, İstanbul Şube Başkanımız M. Ali Başak, Genel Sekreter Yardımcımız Ergün İşeri, işyeri sendika temsilcilerimiz Gürkan Gün, Rıdvan Deniz, İsmail Küçük, Mehmet Akif Eser, Çağrı Kepenekli ve Selçuk Fidan katıldı.

3 saati aşkın süre devam eden görüşmelerde idari maddeler ele alındı, kabul edilen maddeler tutanak altına alınarak toplantı sonuçlandırıldı.