Tekstil’den Birleşik Metal-İş’e başarı ve dayanışma mesajı

metal-grevi

Kardeş sendikamız Birleşik Metal İşçileri Sendikası, MESS ile sürdürülmekte olan grup toplu iş sözleşmelerinde uyuşmazlığa gidilmesi nedeniyle 29 Ocak 2015 tarihinden itibaren örgütlü olduğu işyerlerinde greve başlamıştır.

Genel Yönetim Kurulu’muz adına Genel Başkanınız Rıdvan Budak ve Genel Sekreterimiz Muzaffer Subaşı imzasıyla Birleşik Metal-İş’e bir başarı mesajı gönderilmiştir.

Mesajın tam metni;

Sayın Adnan Serdaroğlu

Birleşik Metal İşçileri Sendikası

Genel Başkanı

Türkiye’nin çalışma hayatında en zorlu sendikal mücadelelerin yaşandığı metal işkolunda, yine büyük ve anlamlı bir sınav verilmektedir.

Kardeş sendikamız Birleşik Metal-İş bir kez daha grup toplu iş sözleşmesi kapsamındaki 15 bini aşkın üyesiyle tarihi bir sürecin eşiğine gelmiştir.

Metal işçilerinin dün olduğu gibi bugün de Birleşik Metal-İş’in öncülüğünde her zamanki disiplinleri, örgütlülüklerine güvenleri, sarsılmaz inançları ile haklı taleplerini elde edeceklerine inanıyoruz.

Birleşik Metal-İş’in başarısı, yalnızca üyelerinin değil, aynı zamanda metal sektöründen başlayarak tüm Türkiye işçi sınıfının başarısı olacaktır.

Sizin şahsınızda Birleşik Metal-İş Sendikamıza başarılar diliyor, grev önlüğünü onurla ve gururla taşıyan üyelerinize en içten dayanışma duygularımızla selamlarımızı iletiyoruz.