Tekstil Dünya Kadınlar Günü buluşmaları

Sendikamız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle iki ayrı etkinlik düzenledi.

Etkinliklerin ilki Çerkezköy’de gerçekleştirildi. Bu toplantıya Çerkezköy ve Manisa bölgelerindeki kadın temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

İkinci etkinliğimiz ise Bursa’da gerçekleştirildi. Bursa’daki etkinlikte ise Bursa’nın yanı sıra İstanbul ve Edirne’deki işyerlerinden kadın temsilci ve üyelerimiz yer aldı.

Her iki toplantıya da katılan Genel Başkanımız Kazım Doğan kısa bir konuşma ile kadın üyelerimizin daha da etkin olması çağrısı yaptı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Bursa’da yapılan toplantıda Bursa Şube Başkanımız İncigül Şentürk, bir açış konuşması yaptı.

Şentürk konuşmasında şu mesajları verdi:

“Kadınlar uzun yıllardır eşit olmayan bir dünyada yaşamak zorunda kalmışlardır. Kendilerine yapılan haksızlığa karşı çıkmışlardır. Seçme ve seçilme hakkı için, toplumda söz hakkı için, eşit işe eşit ücret için, kreş hakkı için, insanca yaşama ve çalışma hakkı için mücadele vermişlerdir.

Haklarını almak için büyük bedeller ödemişlerdir. Bugün kadınlar taleplerinin bir kısmını elde etmişlerdir. Elbette bunlar eşit ve özgür bir yaşam için yeterli değildir.

Kadınlar olarak, işyerinde ve her yerde kadına yönelik şiddete ve tacize hayır demeliyiz.

Bizler istersek başarırız. Birleşirsek haklarımıza daha güçlü sahip çıkarız. Sendikamızdan başlayarak kadınlar olarak örgütlü ve birlik olmalıyız.

Bizler daha eşit ve daha adil bir dünyayı kurabilecek ve yaşatabilecek en önemli güç olduğumuzu unutmayalım. İnanıyorum ki kadınların örgütlü olduğu bir toplum, güvenli bir geleceğin teminatı olacaktır.”

Kadın üyelerimiz konuşmalarından ardından hep birlikte şarkılar söyleyip, halaylara omuz verdiler, güzel anılarla dolu gün bir geçirdiler