Tekboy işçilerinden eylem

Sendikamıza üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 26 Tekboy işçisi yaptığı eylemlerle seslerini kamuoyuna duyurmaktadır.

Yargıtay’ın sendikal baskıyı tespit edip işe geri iade kararı vermesi üzerine 11 Şubat günü sabah 7.30’da anayoldan fabrikanın giriş kapısına kadar sloganlarla yürüyen Tekboy işçileri işe geri alınmaları talebini ilettiler.

Burada basın açıklaması yapan Sendikamızın Edirne Şube Başkanı Savaş Testici sendikal örgütlenmenin anayasal hak olduğunu ve buna saygı gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ardından 26 Tekboy işçisi fabrikaya girip iş talep ettiler. Ancak SSK girişlerinin yapılmaması ve eski işlerinde çalıştırılmak istenmemeleri üzerine bu tutumu protesto eden işçiler kendilerine dayatılan bu yaklaşımı reddederek fabrikayı terk ettiler. Sendikal tazminat talebiyle hukuki sürecin takip edilmesi için girişimlerde bulundular.

Eyleme Sendikamızın Çerkezköy Temsilcisi Celal Arslan, Kilim fabrikasından işyeri temsilcilerimiz ve Genel İş üyeleri de katılarak destek verdiler.