SUNJÜT’TE TEMSİLCİLERİMİZ YENİLENDİ

Sunjut disk tekstil

Sunjüt işletmesinde üyelerimizden ve temsilcilerimizden gelen talep üzerine, işyerindeki temsilcilikler için yeni bir seçim yapıldı.

Binanın deprem riski bulunması nedeniyle Dudullu tesisinin kapanması üzerine buradaki üyelerimizin Hadımköy tesislerine geçmişti.

İşyerindeki bu gelişmeler ve işyerinin çalışan ve üye sayısındaki artış temsilci sayısını yetersiz bırakmıştı.

Üyelerimizin ve mevcut temsilcilerimizin bu olağanüstü durum nedeniyle temsilciliklerin yenilenmesi talebi Genel Yönetim Kurulumuz tarafından uygun bulunarak, seçimlere gidilmiştir.

İlgili yönetmeliğimiz gereğince Sunjüt işyeri sendika temsilcilikleri için 27 Kasım 2015, Cuma günü seçim yapılmıştır.

Sabah saat 06.00’da başlayan seçim süreci, akşam 18.00’de tamamlanabildi. Üç vardiyadaki 876 üyemizin katıldığı seçimlerde iki liste yarıştı.

Oy kullanma işleminin tamamlanmasından sonra, yapılan açık sayımda 437 oy alan Cihangir Şahan listesi seçimi önde bitirdi.

Seçimlerde yarışan Cihangir Şahan ve Üzeyir Baydar sonuçların açıklanmasından sonra birbirlerini kutlayarak, bundan sonra da beraber çalışmaya devam edeceklerini duyurdular.

Genel Başkanımız Kazım Doğan, İstanbul Şube Başkanımız M. Ali Başak, Genel Sekreter Yardımcımız Ergün İşeri, Örgütlenme Müdürümüz Hasan Arslan, ÜNSA İşyeri Sendika Baştemsilcisi Yılmaz Güney, ÜNSA işyeri sendika temsilcimiz Günal Özbaş seçimleri başından sonuna kadar izledi.

Seçimler Ergün İşeri başkanlığında Sibel Öksüz, Cevdet Cindir, Erol Çetinkaya, Erkan Aydın ve Sedat Çengel’den oluşan sandık kurulumuzun gözetiminde gerçekleştirildi.

Seçimlerin düzenli bir şekilde yürütülmesinde, işletme insan kaynakları bölümü de iş akışı planlaması yaparak önemli oranda destek verdi. Bu şekilde istirahatli olanların dışındaki tüm üyelerimiz hiçbir aksaklık yaşamadan ve oldukça yüksek oranda seçime katılabildi.

Genel Başkanımız Kazım Doğan, sonuçların ilanından sonra, iki adayı da yanına alarak şunları söyledi:

“Bu işyerinde 6 arkadaşımızı seçtik ama diğer 6 arkadaşımız da en az onlar kadar burada temsilci olarak görev yapacaklar. Hepimiz birlikte çalışacağız, burada hiçbir arkadaşımız seçimi kaybetmedi. Hep beraber bir seçimi başarıyla tamamladık, bütün üyelerimizi kutluyorum.”

Seçimlerin ardından yeni temsilcilerimiz tek tek bölümleri dolaşarak hem bilgilendirdi hem de katılım ve verdileri destek için üyelerimize teşekkür ettiler.

Temsilcilerimiz kendi aralarında görev dağılımı yaparak görev başladılar;

SUNJÜT İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİMİZ;

Cihangir ŞAHAN (Baştemsilci)

İbrahim ÇİMEN (Baştemsilci Yardımcısı)

Gökhan İVGEN

Nazan KOCAMAN

Orhan YAMAN

Sultan DOĞAN

SEÇİMLERDEN GÖRÜNTÜLER

sunjut-disk-tekstil-1 (7)

sunjut-disk-tekstil-1 (3)

Sunjüt Disk Tekstil

sunjut-disk-tekstil-1 (5)

sunjut-disk-tekstil-1 (6)

sunjut-disk-tekstil-1 (1)