Subaşı; 15-16 Haziran’ı anmak için Çerkezköy’de buluşuyoruz

Tekstil İşçileri Sendikası olarak 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişinin 43. yılında bir panel düzenleniyor

Sendikamız, 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin 43. yılı nedeniyle Çerkezköy’de bir panel düzenliyor.

15 Haziran 2013, Cumartesi günü yapılacak panel öncesinde DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Sekreteri Muzaffer Subaşı 11 Haziran 2013 tarihinde Çerkezköy’ü ziyaret etti.
Subaşı’nın ziyareti nedeniyle Tekstil İşçileri Sendikası Çerkezköy Bölge Temsilciliği’nde bir basın toplantısı yapıldı. Toplantıya, Subaşı’nın yanısıra CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez ile İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Sendikamızın Genel Disiplin Kurulu Başkanı Muhammet Özdoruk, Çerkezköy Bölge Temsilcisi Celal Aslan, Genel Başkan Danışmanı Ergün İşeri ve Örgütlenme Dairesi Müdürü Eren Korkmaz katıldı.
Sendikamızın Çerkezköy Bölge Temsilciliği’nde yapılan basın toplantısında konuşan Subaşı, ülkemizini bugünlerde olağanüstü bir süreçten geçtiğini belirterek, “bu sürecin bizleri demokrasiye mi diktatörlüğü mi götüreceğini göreceğiz. Biz demokrasi tarafında olduğumuzu her platformda dile getirdik” dedi.
Çerkezköy’deki işçilerin sorunlarına da değinen Subaşı, işçi oranının yüksek olduğu Çerkezköy ve Çorlu’da sendikalaşma oranının ise zayıf olduğuna dikkat çekti. Muzaffer Subaşı bu durumun en büyük sebeplerinden birinin işverenlerin sendikalaşma çabası içinde olan işçileri işten çıkarması olduğunu belirtti.
Tekstil İşçileri Sendikası’nın önümüzdeki dönemde bölgede büyük bir sendikalaşma hareketi başlatacağına vurgulayan Subaşı, olanaklar çerçevesinde her işçinin kapısını çalmayı hedeflediklerini söyledi.
DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Sekreteri Muzaffer Subaşı, 15 Haziran’da Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacak Yeniden Sendikal Hak ve Özgürlükler Paneli’ne tüm işçileri ve halkı katılmaya davet etti.
Basın toplantısına katılan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez ise; işçilerin alınteriyle ekmeklerini kazandıklarını, asgari ücretle çalışan işçi kardeşlerimizin hakkını aramanın herkesin görevi olduğunu söyledi.
Dönmez, hükümetin sermayenin yanında kalarak işçilerin haklarını almasına köstek olduğuna değinerek, DİSK’in bu yanlışla savaşını sürdürmeye devam ettiğini, CHP olarak kendilerinin de işçilere her fırsatta destek verdiklerini dile getirdi.
İlçe Başkanı Dönmez, yapılacak panelde CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Tekstil İşçileri Sendikası Genel Başkanı, DİSK eski Genel Başkanı ve İstanbul eski Milletvekili Rıdvan Budak’ın konuşmacı olarak katılacağını vurgulayarak, her iki konuşmacının da Çerkezköy’ü ve işçi sorunlarını yakından bilen kişiler olması bakımından panelin çok önemli olduğuna dikkat çekti.
Fotoğraf; Çerkezköy Barış Gazetesi