SİYASET GERİLDİKÇE, BİZ DAHA FAZLA CANIMIZI TOPRAĞA VERİYORUZ

siyaset

Gün boyu birbiri ardına duyduğumuz haberler, bizleri her an daha fazla dehşete düşürmekte, endişelerimizi tetiklemektedir.

Siyaset alanındaki gerilimler karşıtlıkları, karşıtlıklar ise çatışmaları ve ölümleri beraberinde getirmektedir.

Son gelişmeler, terör saldırılarının her an ve her yerde artarak karşımıza çıkacağı tehdidini önümüze koymaktadır.

Bir taraftan ülke içindeki kutuplaşma diğer taraftan giderek daha fazla içine girdiğimiz Irak ve Suriye’deki çatışma ortamı şu veya bu şekilde ülkemizi tehlikeli bir sürecin içine çekmektedir.

Diyarbakır’da patlayan bomba bu kötü gidişin kanıtlarından biridir. Bu terör saldırısıyla yüreklerimiz bir kez daha yaralanmıştır.

Tüm siyasilere sesleniyoruz, birbirinizle dövüşeceksiniz diye bütün toplumu ateşe sürüklemeyin.

Kısa bir süre önce demokrasiye darbe yapmaya kalkanlara karşı durduğunuzda söylediğiniz gibi elbirliği ile ülkemizi, halkımızı refaha çıkarmak, demokrasi içinde, hukuk güvencesinde ve kardeşçe bir arada yaşatmak için çaba gösterin.

Savaşın, çatışmanın ne kadar yıkıcı olduğunu bizzat yaşıyor ve komşularımızda tanıklık ediyoruz. Bu ülkeye, halkımıza daha fazla acı göstermeyin. Kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi bir başkasına yapmayın.

Daha fazla cana kıyılmadan bu şiddet ortamından çıkmamız için birlikte çözüm üretin. Bizden bunun için vekâlet aldınız, sizden sorumluluklarınızı yerine getirmenizi istiyoruz.

Diyarbakır’da yaşamını yitiren, şehit düşen tüm vatandaşlarımıza ve görevlilerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Tekstil İşçileri Sendikası

Genel Yönetim Kurulu