Sendikamızın eğitim çalışmaları sürüyor

Sendikamız DİSK Tekstil’in Birleşik Metal İş ve Almanya’dan DGB ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri ortak eğitim projesi kapsamında eğitim seminerleri devam ediyor.

6-11 Ekim 2013 tarihlerinde Birleşik Metal İş Sendikasının Gönen Eğitim Tesislerinde temsilci eğitimi gerçekleştirildi. Eğitime sendikamızın işyeri temsilcileri katıldı. Temsilcilerin görevleri ve sendikalarda temsilciliğin önemi üzerinde duruldu.

Aynı eğitim programı dahilinde 22-29 Eylül 2013 tarihlerinde Gönen’de dışlanmaya ve şovenizme karşı eğitim semineri ve konferansı yapıldı ve eğitime Bursa ve Söke’den üyelerimiz katıldı. Almanya’dan Fritz Burschel’in de katıldığı seminerde Burschel Almanya’da ırkçılık ve Nazi dönemi üzerine tarihsel deneyim aktarımı gerçekleştirdi. Avukat Olcay Korkmaz da ırkçılık ve şovenizm ile ilgili yargı kararlarını aktardı.

16-21 Haziran 2013 tarihlerinde ise iş sağlığı ve güvenliği eğitimi Birleşik Metal İş Sendikasının Sapanca Sosyal Tesislerinde Bursa ve Söke’den üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirildi. Atölye çalışmaları yapılarak iş sağlığı ve güvenliğini geliştirecek yeni araçlar üzerinde duruldu.

Sendikamız 30 Ekim günü şube yönetimlerinin ve işyeri temsilcilerinin katılımı ile e-devlet üzerinden sendika üyeliği üzerine bir eğitim semineri gerçekleştirecektir.