SENDİKAMIZA SALDIRIYI KINIYORUZ

Greif işçilerinin adını kullanan bir grup kızılbayrak militanı bugün (22 Nisan) Sendikamıza saldırı girişiminde bulunmuştur.

Sendikamızın yöneticilerinin ve kıdem tazminatları konusunda sendika yönetimiyle görüşmeye gelen işçilerin toplantı yaptıkları bir sırada yapılan saldırı girişimi önlenmiştir.

Sendikamızın merkez ve şube yöneticileri ile Greif işçileri yapılan saldırganları durdurmuş ancak yaşanan arbede sırasında DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Sekreteri Muzaffer Subaşı, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Nuri Toprak, Bursa Şube Yönetim Kurulu üyemiz İsmail Kondakçı, Sendikamızın görevlilerinden Hacı Çoban ve Yusuf Gülay yaralanmıştır.

Bu haydutça saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Sendikal hareket giderek anarkosendikal anlayışın baskısı altına alınmak istenmektedir. Buna karşı sendikal hareketin bütünün tavırlı olması gerekmektedir.

Bu yapılan tam anlamıyla haydutluktur. Haklarını almaya çalışan işçilerin Sendika ile görüşmesini hazmedemeyen bu saldırganlar hukuk önünde hesabını mutlaka verecektir.

Tüm işçi sınıfını ve sendikaları, kendilerine kızılbayrak adını veren saldırganlara ve yarattıkları tahribatlara karşı uyanık ve tedbirli olmaya çağırıyoruz.