ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ÜZÜNTÜLÜYÜZ!

DİSK Tekstil İşçileri Sendikası Genel Başkanı Kazım Doğan’ın Diyarbakır’da mey- dana gelen bombalı saldırı nedeniyle yaptığı basın açıklaması;

Dün (31 Mart) Diyarbakır’da özel harekat polislerini taşıyan midibüsün geçişi sırasında yapılan bombalı saldırıda 7 şehit, Yüksekova’da, Nusaybin’de meydana gelen çatışmalarda 3 şehit düşmüş ve hepimizde bir kez daha derin üzüntü yaratmıştır.

Resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalarda son 6-7 aydır yaşanan adeta savaş ortamını andıran koşullarda yüzlerce şehit vermiş yine yüzlerce vatandaşını yitirmiş, bazı şehirleri harap olmuş, bir ülkenin ağır yükü altından ezilmekteyiz.

Bu saldırıyı yapanları ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyoruz.
Siyasetin görevi ülke vatandaşlarının can ve mal güvenliğini korumak refahını sağlamaktır. Ancak ne yazık ki Türkiye’de siyaset kurumu bunun tam aksini yapmaktadır.

Bizler işçiler olarak şehitlerimizin arkasından ağlayan analarının, babalarının, kardeşlerinin, eşlerinin, ço- cuklarının tüm acılarını paylaşıyoruz, şehitlerimize rahmet, halkımıza sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Ve tüm yetkililerden Türkiye’yi bu kaos ortamından kurtarmak gözyaşlarını dindirmek için samimi ve cid- di çaba göstermeye davet ediyoruz.