Saygıyla Anıyoruz…

Özcan KESKEÇ

Sosyal-İş Sendikamızın Genel Başkanı Özcan Keskeç’i 19 Temmuz 2007 tarihinde yitirmiştik.

Kemal TÜRKLER

DİSK’in kurucu genel başkanı ve T. Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Kemal Türkler, 22 Temmuz 1980 tarihinde, İstanbul’da evinin önünde uğradığı silahlı bir saldırı sonucu yaşamını yitirmişti.

Türkler için her yıl olduğu gibi DİSK ve üyesi sendikaların yöneticilerinin, işyeri temsilcilerinin, Türkler ailesinin ve dostlarının, demokratik kitle örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla Topkapı’daki mezarı başında tören düzenlenmiştir.

Kemal Türkler

İ. Hakkı ÖNAL

24 Temmuz 2002 tarihinde yitirdiğimiz Genel-İş Sendikamızın Genel Başkanı İsmail Hakkı Önal, geçmiş yıllarda DİSK Genel Başkan Yardımcısı görevini de üstlenmişti.

Önal için Ankara’daki mezarı başında bir anma etkinliği düzenlenmiştir. Törene DİSK ve üyesi sendikaların yöneticileri, Önal ailesi, yakınları, siyasi parti temsilcileri katılmıştır.

İsmail Hakkı Önal

Kenan BUDAK

İlerici Deri-İş Sendikası’nın Genel Başkanı görevini yürütmekte iken 25 Temmuz 1981 tarihinde 12 Eylül darbesine karşı mücadele sırasında bir pusuda katledilen Kenan Budak için Silivrikapı Mezarlığındaki kabri başında bir anma töreni yapılmıştır.

Törene DİSK ve üyesi sendikaların yöneticileri, Budak ailesi, demokratik kitle örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ve dostları katılmıştır.

Kenan Budak

Mahmut SEREN

28 Temmuz 2007 tarihinde yitirdiğimiz Genel-İş Sendikamızın Genel-İş Genel Başkanı ve DİSK Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Seren Ankara’daki mezarı başında anılmıştır.

Törene DİSK ve üyesi sendikaların yöneticileri, Genel-İş başta olmak üzere işyeri temsilcileri, Seren ailesi ve yakınları katılmıştır.

Tekstil İşçileri Sendikası olarak Konfederasyonumuz DİSK’in mücadele tarihinde önemli yerlere sahip olan, başta DİSK’in kurucu genel başkanı Kemal Türkler olmak üzere yitirdiğimiz büyüklerimiz, dostlarımız, mücadele arkadaşlarımızı saygıyla anıyoruz.

Mahmut Seren