RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

bayram-mesaji

Değerli üyelerimiz,

Sevgili arkadaşlar;

Yeni bir bayrama giriyoruz.

Ülkemiz seçim ortamında ve ne yazık ki kutuplaştırıcı bir siyaset dili kullanıyor. Yan yana yaşayan insanımız birbirine şüpheyle, kızgınlıkla bakmaya zorlanıyor.

Çevremiz bir ateş topu, milyonlarca insan ölüm tehdidi altında, yoksulluk ve yokluk içinde yurdundan koparılıyor. Komşularımızdan Irak, Suriye ve Ukrayna’da yaşanan çatışmalarda masum insanlar genç yaşlı, kadın erkek demeden öldürülüyor.

Irak’ta ve Suriye’de kendine İslam devleti diyen İslam’a ve insanlığa karşı suç işleyen karanlık bir örgüt, başta Türkmenler olmak üzere kendileri gibi düşünmeyen herkese zulmediyor, katlediyor.

Son olarak Filistin’in Gazze bölgesi yeni bir çatışmalara sahne oluyor. İsrail devletinin işgalci ve ırkçılığa dayanan saldırgan politikası Filistin’in Gazze bölgesinde ölüm saçıyor.

Yüreklerimizde yaşamını yitirenlerin acılarıyla giriyoruz bayrama, buruk ama umutsuz olmadan!

Zalimlere, zulümlere dur diyebilmek için tek gücümüz ise örgütlülüğümüz.

Birbirimize güvenerek ve birbirimizle dayanışma içinde zorlukları aşabiliriz.

Barış içinde, sömürüsüz, özgür, demokratik bir ortamda, herkesin “bayram sevinci” yaşayabildiği bir dünya ve Türkiye özlemini yaşama geçirebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramınızı kutluyor, ailenize ve tüm halkımıza esenlik, sağlık, mutluluk ve daha güvenli yarınlar diliyoruz.

Saygılarımızla,

 

DİSK Tekstil İşçileri Sendikası

Genel Yönetim Kurulu adına

Rıdvan BUDAK

Genel Başkan