Niğde Milletvekili Gürer sendikamızı ziyaret etti

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 15 Mayıs 2017 tarihinde sendikamızı ziyaret etti.

Genel Başkanımız Kazım Doğan ve Genel Sekreter Yardımcımız Ergün İşeri ile görüşen Gürer, Meclisteki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Görüşmede, işçilerin güncel sorunlarına ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Genel Başkanımız Kazım Doğan, vergi dilimlerinin işçi ücretlerinin hızla erimesine neden olduğunu belirtilerek, bu konuda yeni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

Kıdem tazminatı olmak üzere birçok konunun değerlendirildiği görüşmede, Ömer Fethi Gürer, TBMM’de işçilerin hakkını, hukukunu savunmak için elinden gelen her çabayı harcadığını belirtti ve CHP’nin Emek Büroları ve yaptıkları çalışmaları anlattı.

Ömer Fethi Gürer;
Genç yaşında tekstil işçisi olarak başlayan çalışma hayatında, zorlu koşullarda eğitimini tamamlayarak endüstri mühendisi oldu.
1980 yılına kadar Adana’daki Çukobirlik Şube Başkanlığı, 1992 yılından sonra bir süre de Tekstil İşçileri Sendikası Örgütlenme Dairesi Müdürlüğü görevinde bulundu.
2015 yılında yapılan Genel Seçimlerde, Niğde Milletvekili olarak TBMM’de göreve başladı. TBMM’de Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyeliği yapmaktadır.

Tekstil İşçileri Sendikası Çukobirlik Şube Başkanı Ömer Fethi Gürer, Çukobirlik’te konuşma yaparken (1979)