Lüleburgaz temsilciliğimiz törenle açıldı

Sendikamızın Lüleburgaz temsilciliği Genel Başkanımızın da katıldığı törenle çalışmalarına başladı.

Sendikamız, Trakya’da başlayan büyümesine uygun şekilde yeni bir örgüt yapısı oluşturmaya başlamıştır.
Bu doğrultuda, Edirne Şubemiz ve Çerkezköy Bölge Temsilciliğimizden sonra şimdi de Lüleburgaz’da açılan temsilciliğimizle bu çalışmalar somutlaştırılmaktadır.
25 Kasım 2012 tarihinde düzenlenen törenle, Tekstil İşçileri Sendikası Lüleburgaz Temsilciliği’nin açılışı yapılmıştır.
Açılış törenine Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Turabi Kayan ve ilçe yöneticileri, ÖDP ilçe yöneticileri, Petrol-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Turgut Düşova, Kristal-İş Sendikası Lüleburgaz Şube Başkanı Habip Çalışkan ile DİSK üyesi Genel-İş ve Emeklisen yöneticileri, temsilcileri katıldı.
Genel Sekreterimiz Muzaffer Subaşı, Edirne Şube Başkanımız ve Lüleburgaz Temsilcimiz Savaş Testici, Çerkezköy Bölge Temsilcimiz Celal Aslan’ın yanısıra çok sayıda işçi arkadaşımızın da hazır bulunduğu açılış töreninde bir konuşma yapan Genel Başkanımız Rıdvan Budak, Trakya’nın hızla sanayileşen bir bölge olduğuna dikkat çekerek, sanayileşmenin ülkenin gelişmesi bakımından önemli olduğunu belirtti.
Budak, sanayinin büyümesinin iş, ekmek olanaklarının da büyümesi için olanak sağladığını ancak ekmeğin büyümesi için işçilerin mutlaka örgütlenmesi gerektiğine değindi. Genel Başkan Rıdvan Budak, işçilerin örgütlenmesinin aynı zamanda demokrasinin ve özgürlüklerin gelişmesinin de teminatı olduğunu, adaletin, sosyal devletin gereklerinin ancak bu yolla sağlanabileceğini vurguladı.
Tekstil İşçileri Sendikası’nın son düzenlemelerle artık deri işçilerinin örgütlenmesini de kapsadığını hatırlatan Budak, bu bölgeye önem verdiklerini ve örgütlenmeyi el birliğiyle, sınıf dayanışmasıyla tüm Trakya bölgesinde yaygınlaştırmak istediklerini söyledi.
luleburgaz-acilis-4
luleburgaz-acilis-3