KİLİM’de sendika temsilciliği seçimi yapıldı

Sendikamızın örgütlü olduğu Kilim Mensucat’ta işyeri sendika temsilciliği seçimi 27 Eylül 2013’de gerçekleştirildi.

Sabah saat 8’de başlayan seçim, Yönetmeliğimize uygun olarak akşam saat 5’te tamamlandı.

Tekstil İşyeri Sendika Temsilciliği için işyerindeki farklı bölümlerden 9 üyemiz; Alper Başak, Hayrullah Biçen, Hüseyin Köle, Murat Karandere, Osman Koç, Sibel Çamlıcalı, Şahin Tunç, Şaziye Yazıcı ve Tolga Okumuş aday oldu.

Seçimler Genel Merkezimiz adına Genel Sekreter Yardımcımız H. Ergün İşeri, Edirne Şubemiz adına Şube Başkanı Savaş Testici, işyerindeki üyelerimiz adına Erhan Şahin, Hasan Kurcan ve Coşkun Dalar’dan oluşan Seçim Kurulu yönetiminde yapıldı.

Kilim Mensucat Genel Müdürü Ercan Ada, seçimler sırasında temsilciliğimizi ziyaret ederek adayları kutladı ve başarı diledi.

İşyerindeki üyelerimizin yüzde 95’inin katılımıyla gerçekleşen seçimlerde, yeni toplu sözleşme döneminde görev yapacak 3 yeni TEKSTİL işyeri temsilcisi belirlendi.

Seçim Kurulu ve adaylarla birlikte üyelerimizin de gözetiminde yapılan oy sayım işleminin sonunda ilk üç sırada seçimi tamamlayarak Kilim Mensucat işyeri sendika temsilci olan üyelerimiz:

Hüseyin Köle (Baş temsilci),

Osman Koç,

Hayrullah Biçen.

Sendikamızın temsilci seçimleri yönetmeliği gereğince, seçim sonuçlarının üç günlük askı süresinin sonunda kesinleşen liste, bir yazı ile işyeri yönetimine bildirilecek ve yeni temsilcilerimiz görevlerine başlayacaktır.

Seçimin sonuçlanmasının ardından Genel Sekreterimiz Muzaffer Subaşı, Şube Başkanımız Savaş Testici ile yeni baş temsilci Hüseyin Köle’yi telefonla arayarak kendilerini kutladı ve tüm temsilcilerimize başarılar diledi.