Kemal Nebioğlu anıldı

Nebioglu-anma-2012-2

Konfederasyonumuz DİSK’in kurucularından biri olan ve uzun yıllar DİSK Yönetim Kurulu üyeliği yaptıktan sonra bir dönem de Genel Başkanlığı’nı yapan Kemal Nebioğlu mezarı başında düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

2006 yılında yitirdiğimiz Kemal Nebioğlu aynı zamanda Türkiye İşçi Partisi’nin de kurucuları arasında yer almış ve 1965-1969 yıllarında milletvekilliği yapmıştı.

10 Ağustos 2012, Cuma günü Zincirlikuyu Mezarlığı’nda (İstanbul) düzenlenen etkinliğe DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, DİSK Yönetim Kurulu üyesi İsmail Yurtseven, sendikamız Tekstil’in Genel Başkanı Rıdvan Budak ve eşi Gül Budak, Sinesen Genel Başkanı Zafer Ayden, DİSK üyesi sendikaların yönetici ve uzmanları, CHP ve TKP İstanbul il yöneticileri, Kemal Nebioğlu’nun eşi Sabahat Nebioğlu, kızları Nesrin ve Neslihan Nebioğlu, oğlu Mehmet Ali Nebioğlu ile torunları Kemal, Tahsin ve Ekin katıldı.

Etkinlik nedeniyle kısa bir açış konuşması yapan, Ali Rıza Küçükosmanoğlu, sarı sendikacılığa karşı DİSK’i onurla savunan Nebioğlu’nu saygıyla andıklarını belirtti.

Etkinlik, Genel Sekreter Serdaroğlu’nun konuşmasıyla devam etti. Serdaroğlu, Kemal Nebioğlu’nun sendikal hayattaki katkıları kadar siyasette de verdiği mücadeleye değindi.

Kemal Nebioğlu’nun aynı zamanda bir şair olduğunu hatırladan Serdaroğlu, Nazım Hikmet’ten okuduğu bir dize ile konuşmasını tamamladı.