İnteks’te sendikal haklara saygı

Çerkezköy’de İnteks işyerinde sendikamızın aldığı yetkiye itiraz eden İnteks işvereni 21 Ocak Salı sabahı 6 üyemizi işten çıkarmıştı. 4 vardiyasından 3 üyemizin daha çıkarılacağını da duyurmuştu.

Bunun üzerine üyelerimiz fabrika önünde direnişe geçmiş, içeride çalışan üyelerimiz de öğle yemeğinde yemek boykotu yapmış, yine öğlen arasında direniş yerine gelerek sloganlar atmıştı. 4 vardiya girişinde de işe gelen ve işten ayrılan üyelerimiz ortak şekilde sendikamızda ısrarcı tutumlarını sloganlarla sergilemişlerdir.

Gün boyu İntex’in müşterileri nezdindeki girişimlerimiz ve Çerkezköy Temsilciliğimizin yaptığı görüşmeler sonucunda 3 üyemizin işten çıkarılması kararı durdurulmuştur. Taraflar 23 Ocak Perşembe günü bir araya gelmeye karar vermiştir. Bu toplantıda işten çıkarılanların işe iadesi ve yetki itirazının geri çekilmesi konuları görüşülecektir.

İşten çıkarılan üyelerimiz direnişlerini sürdüreceklerdir. Sendikamız bir kez daha sendikal iradesini net şekilde gösteren çalışanlarının anayasal haklarına İnteks işvereninin saygı göstermesini talep etmektedir.