İnteks’de toplu sözleşme imzalandı

İstanbul ve Çerkezköy’de kurulu bulunan İnteks Uluslararası işletmesinde sürdürülmekte olan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Yaklaşık 5 yıl süren yetki davasının ardından sonuçlanan toplu iş sözleşmesi, bir anlamıyla üyelerimizin büyük sabır ve azminin kazanımı olmuştur.

Üyelerimizin talepleri doğrultusunda hazırlanan toplu iş sözleşmesi teklifi üzerinden başlayan görüşmeler oldukça uzun ve yoğun sürmüştür.

Tarafların vardığı anlaşma sonucunda 3 yıl sürecek sözleşmeyle üyelerimizin gelirlerinde birinci yıl için toplamda yüzde 44’e ulaşan bir iyileştirme sağlanmıştır.

Toplu iş sözleşmesinin sonuçlanması üzerine İnteks işletme merkezinde 10 Ocak 2019, Perşembe günü imza töreni düzenlenmiştir.

Törene sendikamız adına Genel Başkanımız Kazım Doğan, Genel Sekreterimiz Celal Aslan, Genel Sekreter Yardımcımız Ergün İşeri, Hukuk Danışmanımız Av. Dilara Doğan, işyeri sendika temsilcilerimiz Taner Ağdağ, Faruk Kantar ve Ferhat Topal katılmıştır.

İşveren Metin Uysal, İşletme Müdürü Kerem Atalay ve Hukuk Danışmanları Av. Arb. Şerife Fikirli’nin işveren tarafını temsil ettiği törende imzalar atılmış ve yeni dönemde başarı dilekleri dile getirilmiştir.

Toplu iş sözleşmemizin İnteks’te çalışan tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, sendikamızın ve görüşme heyetini toplu iş sözleşmesinin başarılı bir şekilde tamamlanmasına verdikleri katkı nedeniyle kutluyoruz.