İki önemli kaybımız, Kızanlı ve Doygun hayata veda etti

Sendikamızın iki eski yöneticisi Sadık Kızanlı ve Zafer Doygun bir gün ara ile aramızdan ayrıldı.

Sendikamızın uzun yıllara yayılan mücadelesinde önemli ve değerli katkıları olan iki eski yöneticimiz Sadık Kızanlı ve Zafer Doygun bir gün ara ile aramızdan ayrıldı.

Sadık Kızanlı, 25 Aralık 2012 tarihinde Edirne’de vefat etti. DİSK Bölge Temsilciliği ve Tekstil İşçileri Sendikası Edirne Şube Başkanlığı görevlerinde bulunan Kızanlı, geçirdiği ani bir rahatsızlık nedeniyle kaldırıldığı Selimiye Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

60 yaşında olan Kızanlı evli ve iki çocuk babasıydı.

Edirne’de Ayşekadın Şeyh Çelebi Camii’nde yapılan cenaze törenine Genel Başkanımız Rıdvan Budak, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Şube Başkanımız Savaş Testici başta olmak üzere şube ve bölge temsilcilerimiz, CHP ve ÖDP İl, İlçe Başkanları ile ailesi ve yakınları katıldı.
Zafer Doygun, 27 Aralık 2012 tarihinde İstanbul’da geçirdiği bir kalp krizi nedeniyle yaşama veda etti. Sendikamızda birçok görev üstlenen Doygun, son olarak Genel Disiplin Kurulu üyeliği yapmıştı.

Doygun için Yenibosna’daki Doğu Sanayi Sitesi Camii’nde bir cenaze töreni düzenlendi. Törene başta Genel Başkan Rıdvan Budak olmak üzere sendikamızın yöneticileri, Doygun ailesi ve yakınları katıldı.