HİÇ KİMSE SENDİKAMIZIN ADINI KENDİ ÇIKARLARINA ALET EDEMEZ!

Bugün (13 Şubat 2014) itibariyle Greif grubuna bağlı Sunjüt Hadımköy fabrikasındaki işçilerin telefonlarına işyeri yönetimi tarafından bir kısa mesaj gönderilmiştir.

Gönderilen mesajda işçiler, işten çıkarılmakla tehdit edilmiştir.

En kötü şartlarda çalıştırılan işçilerin isyanını yasadışı grev söylemiyle perdelemeye çalışmak çağdaş bir şirketin yapacağı bir davranış değildir.

Genel Başkanımızın ve Sendikamızın yönetiminin ismini kullanarak gönderilen bu mesaj bir provokasyondur. Hiç kimse sendikamızın adını kendi çıkarlarına alet edemez.

Bu eylemin sona ermesini isteyen bir şirket yönetimi, böyle bir davranış sergilemez. Greif yönetiminin bu tavrını şiddetle kınıyoruz.

DİSK Tekstil İşçileri Sendikası, 40 yıl önce de Sunjüt işyerinde toplu iş sözleşmesi imzalıyordu. İşverenin türlü oyunlarıyla, toplu iş sözleşmesi düzeni bozulmuş, işyeri yasaya aykırı şekilde 40 parçalı taşeronlara bölüştürülmüştür. İşçiler hem sözleşme hakkını yitirmiş hem de insanca çalışma koşullarından koparılmıştır.

Greif yönetimi, ne yazık ki, devraldıkları şirketin bu olumsuz alışkanlıklarını sürdürmeye çalışmaktadır. Bu işyerinde sorunun çözümlenmesi için önce bu çağdışı anlayıştan vazgeçmeleri gerekmektedir.

Sendikamız üyelerimizin haklarını korumak için elindeki tüm olanaklarla mücadelede kararlıdır.

DİSK Tekstil İşçileri Sendikası

Genel Yönetim Kurulu