Gaziantep Şubemiz yeni döneme hazırlanıyor

antep-4

Tekstil sektörünün önemli bir yer tuttuğu Gaziantep’teki şubemiz, 6. Genel Kurulu’nu toplayarak yeni döneme başlıyor.

9 Kasım 2014 tarihinde, Şube Merkezinde yapılan toplantıyı açan Şube Başkanı Mehmet Ağca, katılan tüm üyelere ve konuklara teşekkür etti.

Verilen önergeyle Genel Kurulu Başkanlık Kurulu Başkanlığına Genel Başkan Yardımcımız M. Nuri Toprak, Başkan Yardımcılığına Akdeniz Bölge Temsilcimiz Yusuf Yürekli ve Yazmanlıklara ise Genel Denetim Kurulu Başkanımız Zafer Çağlar ile Emekli-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mevlüt Taşdemir oy birliği ile seçildi.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile yaşamını yitiren madenciler adına saygı duruşu yapıldı. Genel Kurula çeşitli siyasi partilerden ve demokratik kitle örgütlerinden yönetici ve temsilciler de katıldı.

CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, yaptığı konuşmada, emekçilerin sorunlarına değinerek partilerinin bu alanda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ercan Küçükosmanoğlu ve Yusuf Yürekli de birer konuşma yaparak, çeşitli konularda görüşlerini dile getirdiler.

Toplantıya ayrıca CHP Şahinbey İlçe Başkanı Halil İbrahim Özdemir, CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Atar, DİSK Bölge Temsilcisi Ali Güdücü, Genel-İş şube başkanları, Gaziantep Barosu üyeleri Av. Ahmet Ergüç, Av. Sedat Arıkan dahil olmak üzere konuklarımızın katılımı genel kurul coşkuyla karşılandı.

Raporlar üzerine görüşmelerden sonra şube yönetim ve denetim kurullar oy birliği ile ibra edildi.

Görüşmelerin tamamlanması üzerine gündeme gereğince İlçe Seçim Kurulu denetim ve yönetiminde seçimlere geçildi.

Tek liste ile yapılan seçimlerin sonucunda;

Şube Başkanlığına Mehmet Ağca yeniden seçilirken, şube yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Bülent Orhan, Deniz Korkmaz, Mehmet Özcan ve Cengiz Gül.

Şube Denetim Kurulu’na Ahmet Murat Sayın, Adem Şahin, Bayram Tanrıtanır;

Şube Disiplin Kurulu’na ise Ali Osman Kara, Deniz Dönmez, Halil Kurt, Şaban Atila ve Ökkeş Dikyar seçildiler.

antep1

antep2

antep-3

antep-5