Fil Man ve Güven Boya’da toplu sözleşme görüşmeleri başladı

DİSK TEKSTİL

Örgütlenme çalışmalarını bitirip toplu iş sözleşmesi yetkisi aldığımız iki işyerinde toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz başladı.

Fil Man Made Group işyerinde alınan çoğunluk tespiti üzerine işverenin olumlu yaklaşımı üzerine süreç hızla tamamlanarak, ilk görüşme 22 Mart 2018 tarihinde yapıldı.

Toplu iş sözleşmesi görüşmesine Sendikamız adına Genel Yönetim Kurulu üyesi Celal Aslan, Genel Sekreter Yardımcısı Ergün İşeri, Hukuk Danışmanı Av. Dilara Doğan, işyeri temsilcilerimiz Nergiz Atik ve Selman Daradan katıldı.

Çerkezköy’de yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmesinin ilk toplantısında, taraflar arasında yapılan değerlendirmelerle çok sayıda idari madde üzerinde anlaşma sağlandı.

Sendikamızın çoğunluk aldığı bir diğer işyeri olan Gaziantep Güven Boya işyerinde ise yetkimiz mahkeme kararıyla belirlendi.

İşverenin çoğunluk tespitine ilişkin itirazının yerel mahkeme ve bölge mahkemesinin reddetmesiyle, yetkimiz kesinleşti.

Bakanlığın yetki belgesini tebliğinden itibaren ise toplu iş sözleşmesi için görüşmeler başlatıldı. Bu çerçevede ilk görüşme 23 Mart 2018 tarihinde gerçekleşti. Toplantıya sendikamız adına Genel Başkan Yardımcımız Nuri Toprak ve Gaziantep Temsilcimiz Nihat Bencan katıldı. İlk toplantıda idari maddeler ele alındı.

Her iki işyerindeki toplu iş sözleşmelerine ilişkin süreç üyelerimize de bilgi verilerek sürdürülmeye devam edecektir.