ELYAF İPLİK A.Ş.’DE TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

elyaf-haber

Sendikamız ile Gaziantep’te kurulu bulunan Elyaf İplik işletmesinde sürmekte olan toplu iş görüşmeleri sonuçlandı.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanması nedeniyle Tekstil Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ağca, bir basın toplantısı düzenledi. Ağca basın toplantısında şunları dile getirdi:

Elyaf işyerinde çalışan 220 işçi adına Sendikamıza Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından toplu iş sözleşmesi yetkisi verilmiştir.

Buna göre yapılan toplu iş sözleşmemizin ücret, ikramiye ve sosyal hakları içeren hükümleri 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir. DİSK-Tekstil İşçileri Sendikasının Tüzüğünde belirtildiği gibi tabanın söz ve karar sahibi ilkesi doğrultusunda bu sözleşmemiz üyelerimizin onayına sunulmuş ve % 100 oluru ile imza edilmiştir.

Gaziantep’te en yüksek hak ve ücretler alınarak üyelerimizin asgari ücretle hiçbir bağı kalmamış olmakla beraber yılda 74 günlük ikramiye ve birçok sosyal hakla beraber, net 900 TL altında olanlara 397 TL ilk altı ay için ücrete ilave edilmiştir.

Üyelerimize DİSK’li olmanın ayrıcalığı, DİSK’li olmanın onurlu ve gururlu yaşamı sonuna kadar sunulmuştur.

Sendikasız çalışan işçilere seslenmek istiyorum. Sendikalı olmalılar, toplu sözleşmeye kavuşup ücretlerini iyileştirmeli ikramiye başta olmak üzere bir çok sosyal hakkı almalı ve onurlu bir çalışmaya adım atmalılar.

Toplu iş sözleşmemiz tüm çalışanlara ve işyerimize hayırlı olmasını dilerim.