Edirne şubemizde yeni yönetim belirlendi

Edirne Şubemizin 7. Genel Kurulu, 23 Kasım 2014 tarihinde toplandı.

Edirne’nin Havsa ilçesi Belediye Düğün Salonu’nda yapılan genel kurul, Şube Başkanı Savaş Testici’nin açış konuşmasıyla başladı.

Gündem gereği Başkanlık Kurulu seçimleri yapıldı. Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı M. Nuri Toprak Başkanlığa, DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday Başkan Yardımcılığına ve Savaş Başgül ise yazmanlığa seçildi.

Genel Başkan Yardımcımız Toprak, genel kurulda yaptığı konuşmada, yaşanan ekonomik sorunlara değinerek, tekstil işçilerini ve bütün işkollarındaki işçilerin örgütlenmesinin gerekliliğine değindi. DİSK Bölge Temsilcisi Kuday, asgari ücretin günümüzdeki satın alma gücünün yetersizliğini hatırlatarak, DİSK’in bu konudaki görüş ve taleplerini aktardı.

İstanbul Şube Başkanı Kazım Doğan ve Mehmet Alpgülen ise Trakya bölgesindeki tekstil ve deri sektörlerinde bulunan büyük işçi potansiyeline değinerek, bu potansiyelin örgütlü güce kavuşturulması için elbirliği ile çalışma yapılması gerektiğinden söz etti.

Konuk konuşmalarının sonrasında gündemin diğer maddelerine geçildi ve görüşmeler tamamlandı. Tüm maddelerin bitirilmesi üzerine seçimlere geçildi ve ilçe seçim kurulunun yönetiminde yapılan seçimlerde şube yönetim, denetim ve disiplin kurulu şu isimlerden oluştu:

ŞUBE YÖNETİM KURULU

Savaş Testici (Şube Başkanı)

Murat KARANDERE

ŞAZİYE YAZICI

Burçak BAĞÇUVAN

Gökhan HAVANCI

ŞUBE DENETİM KURULU

Fatih BAŞYALI

Erhan ŞAHİN

Avni SEZER SERT

ŞUBE DİSİPLİN KURULU

Arif AKÇAY

Alper BAŞAK

Muzaffer ÖZ

Kemal BARUTOĞLU

Salih KARAKOÇ