DİSK’İN YENİ BİNASINA ZİYARET

diskk

Bir süre önce yeni hizmet binasına taşınan DİSK Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarete Genel Başkanımız Kazım Doğan, Genel Başkan Yardımcımız M. Nuri Toprak ve Genel Sekreter Yardımcımız Ergün İşeri katıldı.

Yeni Genel Merkez binasını inceleyen heyetimiz, burada DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel Sekreter Dr. Arzu Çerkezoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Kanber Saygılı ile görüştü.

Genel Başkanımız Kazım Doğan, DİSK genel merkezinin taşınmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, eski binanın uzun zamandır hem ihtiyaçlara yanıt vermediğini hatırlattı.

Doğan, DİSK yönetimine kısa bir süre önce sonuçlanan 24. dönem grup toplu iş sözleşmesi ve üyelerle yapılan toplantılar hakkında bilgi verdi.

İşkolumuzda yaşanan sıkıntılara da değinen Doğan, bu nedenle toplu iş sözleşmelerinin zorlu geçeceğini söyledi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Tekstil yönetimine verdikleri destek ve gösterdikleri nezaket nedeniyle teşekkür ederek, 1970 yıllarda İzmir’de Tekstil İşçileri Sendikası işyeri sendika temsilciliği döneminden kalma bir belgenin kopyasını verdi.

Beko son dönemlerde DİSK’in karşılaştığı sorunlar ve yürütülen olumsuz kampanyalara değindiği konuşmasında, üye sendikalardan aldıkları güç ve güvenle her koşulda ve platformda mücadeleyi sürdürdüklerini belirtti.

Görüşmede ülkemizdeki sendika üyeliğinin oldukça düşük olduğu bunu aşmak için ortak örgütlenme yürütülmesinin gerekliği üzerinde duruldu.
Ek alanı