DİSK’in kuruluşunun 46. Yılında Daiyang-SK işçileriyle dayanışma

DİSK’in kuruluşunun 46. yılı, Birleşik Metal-İş üyesi Daiyang-SK işçilerinin greviyle dayanışma eylemiyle kutlandı

Konfederasyonumuz DİSK’in kuruluşunun 46. yılı nedeniyle 13 Şubat 2013 tarihinde Çorlu’da bir yürüyüş ve mitingi düzenlendi.

Çorlu’daki Daiyang-SK işyerinde sürmekte olan grevdeki Birleşik Metal-İş üyeleriyle dayanışmanın hedeflendiği mitinge DİSK üyesi sendikalar ve Çorlu’daki demokratik kitle örgütleri ve partilerin temsilcileri katıldı.
Genel Başkanımız Rıdvan Budak, Genel Sekreterimiz ve DİSK Yönetim Kurulu üyesi Muzaffer Subaşı, İstanbul Şube Başkanımız Kazım Doğan, Edirne Şube Başkanımız Savaş Testici, Çerkezköy Bölge Temsilcimiz Celal Aslan ve bölgede örgütlü Tekstil üyeleri de mitinge katılarak bir kortej oluşturdu.
Heykel Parkı önünde bir araya gelen DİSK Yönetim Kurulu, üye sendikaların yönetim kurulları, şube başkanları ve bölgedeki işyerlerinden işçilerin oluşturduğu büyük bir kortejle Cumhuriyet Parkı’na kadar yürüyüş yapıldı.
Sıksık sloganların atıldığı yürüyüşe, Çorlu halkının da yoğun desteği gözlendi. Binalardan pencerelere çıkanlar, kortejin geçişine alkışlarla destek verdi.
Park alanındaki toplanan DİSK üyelerine hitaben DİSK Genel Başkanı Erol Ekici tarafından bir konuşma yapıldı. Konuşmanın bütünü için tiklayınız.
Ekici’nin konuşmasının ardından Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, yaşanan greve ilişkin kamuoyunu ve işçileri aydınlatan bir konuşma yaptı.
Konuşmaların tamamlanmasının ardından, Parkta kurulmuş olan Grev Dayanışma Çadırı ziyaret edildi. Genel Başkanımız Budak, grevdeki işçilere başarı dileklerini sundu ve mücadelenin başarıyla sonuçlandırılması için Tekstil İşçileri Sendikası olarak ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini belirtti.
Corlu-4
Corlu 2