DİSK kurucularından Kemal Nebioğlu anıldı

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)’un kurucuları arasında yer alan, uzun süre
Konfederasyon Yönetim Kurulu’nda görev yapan ve bir dönem Konfederasyonumuzun Genel Başkanlığı’nı üstlenen Kemal Nebioğlu mezarı başında törenle anıldı.

10 Ağustos 2011 tarihinde ölümünün 5. yılı nedeniyle, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda yapılan törene, DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün ve DİSK Yönetim Kurulu üyeleri, DİSK üyesi sendikaların başkan ve yöneticileri, Nebioğlu ailesi ve dostları katıldı.

Türkiye İşçi Partisi’nden Tekirdağ Milletvekili olarak TBMM’de bir dönem görev yapan, Nebioğlu için düzenlenen törende, Konfederasyon adına Genel Sekreter Tayfun Görgün bir konuşma yaptı.

Görgün konuşmasında şunları söyledi:

“Nebioğlu ve onun kuşağı emekçilerin her alanda örgütlenmesini, hak ve özgürlükleri örgütlenerek, ortak hedefler etrafında birleşerek yürümesine inanır, bunun için uğraşırdı.
Türkiye’nin bağımsız, demokratik, özgür ve barış içinde bir ülke olmasını savunan bilinçli bir emekçi, inançlı bir sosyalist, inatçı bir mücadele insanıydı.
Şimdi bizler, DİSK’i DİSK yapan, Türkiye işçi sınıfının öncü örgütü haline getiren değerleri, eserleri, birikimi yaratan Nebioğlu ve arkadaşlarından devraldığımız bayrağı en iyi şekilde taşımanın sorumluluğuyla görevliyiz.”