DİSK GENEL BAŞKANI BEKO SENDİKAMIZDA

disk-gel

Sendikamızın üyesi olduğu Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, DİSK Genel Başkanı Kani Beko sendikamızı ziyaret etti.

Başkan Beko, 4 Kasım, Çarşamba günü yaptığı ziyarette Genel Başkanımız Kazım Doğan ve Genel Sekreterimiz Mustafa Ali Utku ile görüştü.

Sendikamızın 13. Genel Kurulu’nda göreve seçilen Genel Yönetim Kurulu’nu kutlayan Beko, son dönemde meydana gelen olaylar ve DİSK’in çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi verdi. DİSK’in verdiği mücadele ile işçi sınıfının olduğu kadar tüm emekçilerin haklarının ve özgürlüklerinin savunulmasına çalışıldığını anlatan Beko, tüm baskılara ve kısıtlamalara rağmen bu yolda yürümeye devam edeceklerini söyledi.

Genel Başkanımız Kazım Doğan, görüşmede Tekstil İşçileri Sendikası’nın yeni dönemde önemli adımlar atacağına, işkolundaki örgütlülüğün yükseltilmesi için çalışmalar başlatıldığına değindi.

Geçmişten günümüze DİSK’in çalışmalarına koşullar elverdiğince en iyi şekilde destek olmaya çalıştıklarını söyleyen Doğan, Tekstil’in önümüzdeki dönemde de Konfederasyonumuza karşı yükümlülüklerini en iyi şekilde yerine getirileceğini belirtti.