Coats işyeri temsilciliği seçimleri yapıldı

İşyerinde yapılan işyeri sendika temsilciliği seçimine yüksek katılım sağlandı. Demokrasinin güzel bir örneği sergilendi.

Sendikamızın örgütlü olduğu Coats Türkiye işletmesindeki işyeri sendika temsilciliği seçimi 15 Şubat’ta yapıldı.

Tüm vardiyaların katılacağı şekilde yapılan seçimler yaklaşık 12 saat sürdü. 4 temsilcinin belirleneceği seçim için 7 aday başvurdu.
Sabah 05.00’te başlayan seçimleri H. Ergün İŞERİ başkanlığındaki Celal ÇAM, Erhan KAYA, İskender LAFÇI’dan oluşan kurul yürüttü. Kurula ayrıca Genel Yönetim Kurulu üyesi Şadi BAL ve Hasan KOZAN nezaret etti.
Akşam 17.00’de sonuçlandırılan oy kullanma işleminin ardından, adayların ve üyelerimizin de katılımıyla açık sayım ve tasnif işlemi yapıldı.
Üyelerimizin yüzde 87’sinin katılımıyla gerçekleşen seçimlerin sonucunda işyeri sendika temsilciliğine aldıkları oy sırasına göre;
1- Zaliha BAŞAKER
2- Erhan KARADAĞ
3- Ferhat AKTÜRK
4- Erdal AKÇA seçildi.
Yedek üyeler ise aldıkları oy sırasına göre;
1- Gürel SALCI
2- İlhan KARAHASANOĞLU
3- Kasım ÖZEN olarak belirlendi.
Seçimlerin ardından bir araya gelen işyeri temsilcilerimiz ve Bursa Şube Yönetim Kurulumuz, işyeri baştemsilciğine en çok oyu alan Zaliha BAŞAKER’i seçti.
Tümüyle demokratik biçimde gerçekleştirilen, Konfederasyonumuz DİSK’in ve Sendikamızın temel ilkelerinden biri olan işçilerin söz ve karar sahipliği çerçevesinde belirlenen işyeri sendika temsilcilerimiz, Tüzüğümüz gereği Genel Yönetim Kurulumuz tarafından Coats Türkiye İşletmesine bildirildi.
Genel Başkanımız Rıdvan BUDAK ve Genel Sekreterimiz Muzaffer SUBAŞI şube yöneticilerimizi ve yeni seçilen temsilcilerimizi tek tek arayarak kutladı. Genel Sekreterimiz ayrıca tüm temsilcilerimize birer kutlama mesajı gönderdi.
Coats-temsilci-secimi--1 Coats-temsilci-secimi--3 Coats-temsilci-secimi--2