Çerkezköy temsilciler kurulu toplantısı gerçekleşti

disktekstil-1

22 Şubat günü sendikamızın Çerkezköy’de örgütlü olduğu Henateks, Yalçın-Eda ve Has Örme fabrikalarındaki temsilcilerimiz Genel Başkanımız Rıdvan Budak ve Çerkezköy Bölge Temsilcimiz Celal Arslan’ın katılımıyla temsilciler kurulu toplantısını gerçekleştirdiler.

Toplantıda işyerlerindeki durum ve sorunlar ayrıntılarıyla ele alındı ve sorunların çözümü için kararlar alındı. Fabrikalarda iç örgütlülüğümüzün güçlendirilmesi ve önümüzdeki dönemki toplu iş sözleşmesi görüşmelerine dair görüşler ifade edildi. Ayrıca ekonomik krizin etkisiyle sektörde yaşanan daralmalar ve işten çıkarmalar üzerinde duruldu.

disk-tekstil-2Temsilciler toplantısında ayrıca yeni örgütlenen işyerleri ve diğer örgütlenme çalışmaları üzerinde duruldu ve tüm temsilcilerin ortak ve uyumlu şekilde sendikamızın örgütlü gücünün gelişmesi için hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

Ayrıca sendikamızın diğer şubelerindeki örgütlenme çalışmaları üzerine bilgi aktarıldı.

Bu toplantıların düzenli şekilde alınması gerektiğinin vurgulandığı toplantıda önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalara dair de öneriler dile getirildi.

disktekstil.org