Bursa şubemizin 8. genel kurulu toplandı

Bursa Şubemizin önceden planlanan 8. Genel Kurulu, ilan edildiği üzere 21 Mayıs 2017 tarihinde Bursa’da toplanmıştır.

Genel Başkanımız Kazım Doğan, Genel Yönetim Kurulu üyelerimiz Celal Aslan ve Savaş Testici’nin de katıldığı genel kurul, Şube Başkanı Saffet Ünal’ın açış konuşmasıyla başlamıştır.

Ünal konuşmasında, kendilerine verilen görevi başarıyla tamamladıklarını belirtmiş ve şunları söylemiştir: “Tekstil İşçileri Sendikası’nın hepimizin ortak evidir. Önümüzdeki dönemde hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Birbirimizi desteklediğimiz, omuz verdiğimiz ölçüde başarıya ulaşmak mümkün olacaktır.”

Genel Başkanımız Kazım Doğan, tarihten örnekler vererek, Tekstil İşçileri Sendikası’nın Bursa’daki örgütlenmesini anlatmıştır. Güçlü bir örgütlenme için şubenin bütünlük içinde çalışması ve herkesin görevini hakkıyla yapması gerektiğini söylemiştir.

Tek liste ile girilen seçimler öncesinde Şube Başkanı adayı İncigül Şentürk, bir konuşma yaparak hedeflerini açıklamıştır. Şentürk konuşmasında şube yönetimi ve işyeri sendika temsilcileri ile uyumlu bir çalışma yapacaklarını vurgulayarak, birlikte çalışmanın başarının temel anahtarı olduğunu söylemiştir.

Şentürk konuşmasını şu sözlerle tamamlamıştır:

“İnanıyorum ki birlikte başladığımız bu yeni dönemi, birlikte başarıyla tamamlayacağız.

Sizlerin güvenine, desteğine layık olmak için çabalayacağız.

Biz bir ekibiz, birbirimizi her aşamada tamamlayarak, birbirimize güç vererek, birbirimizin elinden tutarak yürüyeceğiz.

Genel Yönetim Kurulu üyemiz Savaş Testici’nin başkanlığında yapılan genel kurulda delegeler de söz alarak, yaşanmakta olan sorunlara değinmişler ve beklentilerini dile getirmişlerdir.

Aynı gün yapılan seçimlerin sonucunda Bursa Şubemizin yeni organları şu şekilde belirlenmiştir.”

Şube Yönetim Kurulu

İncigül Şentürk (Başkan)

Saffet Ünal

Ferhat Aktürk

Fatih Gürbüz

Erdal Akça

Şube Denetim Kurulu

Yaşar Günay

Seda Halaç

Dursun Demir

Şube Disiplin Kurulu

Gökhan Güngör

İlhan Karahasanoğlu

Ayla Bahar

Perihan Karagüven

Gülay Güngör