BAŞIMIZ SAĞOLSUN

BAŞIMIZ SAĞOLSUN,

ne teröre ne şiddete teslim olmayacağız!

2017 yılının ilk saatlerinde yine acımasız bir terör saldırısının hedefi olduk.

İstanbul, Ortaköy’deki bir eğlence merkezinde yine masum insanlar katledildiler.

1’i emniyet görevlisi 39 kişi yaşamını yitirdi, 4’ü ağır 50’nin üzerinde insan ise yaralandı.

Daha kısa bir süre önce yine İstanbul’da çok sayıda güvenlik görevlimizin, Suriye’de 16 askerimizin şehit edilmesinin şokunu üzerimizden atamadan yüreklerimize hain hançerler saplandı.

Hiçbir sözün artık değerinin kalmadığı, terörün adım adım bizleri kuşattığı koşullarda ayakta durma mücadelesi veriyoruz.

Pervasızca ülkemizi kana bulayan bu saldırılar karşında dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde olmayacak şekilde, hiçbir siyasi veya idari sorumlu bu yaşananlardan kendine pay çıkarmıyor.

Biz kardeşliğimizi koruyalım, teröre karşı birlik olalım dedikçe birileri inatla düşmanlık üretiyor, bizi birbirimize düşürmenin her yolu deneniyor.

Bu cinayetleri alkışlayanların, kendisinden olmayana hayat hakkı tanımayanların olduğu, siyasetin ve kimi kurumların ise buna çanak tuttuğu bir ülkede hiçbirimizin ne can güvenliği ne de özgürlüğü kalmamış demektir.

Düşmanlıkları körükleyenlere, eli kanlı katillere inat, bizler yine kardeşliğimizi korumak için mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Ne adına olursa olsun teröre ve şiddete teslim olmayacağız.

Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza ve konuklarımıza rahmetler diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun!
Bütün yaralılarımızın en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını umut ediyoruz.