Bakan Müezzinoğlu üyelerimizi ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, 25 Mayıs 2017 tarihinde Sendikamızın örgütlü olduğu Greif FPS Hadımköy Fabrikasını ziyaret etti.

Sendikamızın daveti üzerine fabrikaya Konfederasyonumuz Genel Başkanı Kani Beko ile birlikte gelen Bakan Müezzinoğlu’nu Genel Başkanımız Kazım Doğan ve Greif yöneticileriyle işyeri baş temsilcimiz Cihangir Şahan karşıladı.

Öğle saatlerinde gerçekleşen ziyaret sırasında önce fabrika içinde incelemelerde bulunan Sayın Müezzinoğlu’na Greif yöneticileri Tahir Kolat, Nilüfer Arıdil, İskender Önder üretim süreçleri hakkında yerinde ve ayrıntılı bilgi verdi.

Üretim tesislerindeki incelemelerden sonra Bakan ve yöneticiler hep birlikte yemekhaneye geçerek Sendikamızın üyesi olan işçilerle birlikte yemek yediler ve sohbet ettiler.

Üyelerimiz, Sayın Müezzinoğlu’nun sorularına yanıtladıkları gibi başta kıdem tazminatı ve vergi dilimleri gibi belli başlı sorunlu alanlara ilişkin sorular yönelttiler ve beklentilerini ilettiler.

Ziyaretini izleyen basın çalışanlarına da bir açıklama yapan Sayın Müezzinoğlu, huzurlu ve güvenli işyerlerinin önemli olduğunu belirterek, “sendikalarımızla işveren arasındaki hukuk, sendika temsilcilerimizle işçiler arasındaki hukuk bizi daha da mutlu ediyor” dedi.