Adana’da #DirenİŞÇİ çağrısı

DİSK’in kıdem tazminatını korumak ve taşeron çalışmayla özel istihdam bürolarına karşı çıkmak amacıyla başlattığı kampanya Adana’da da ses verdi.

20 Kasım’da Adana’da merkez Seyhan İlçesinde bulunan DİSK Adana Bölge Temsilciğinde önünde toplanan DİSK’liler İnönü Parkı’na yürüdü. DİSK Tekstil İşçileri Sendikası Akdeniz Bölge Temsilciliğinin de katıldığı eylemde “Güvencesiz, kuralsız çalıştırılmaya, taşeronlaştırmaya, işçi simsarlığına hayır! Kıdem tazminatlarımız iş güvencemizdir, yok edilemez”  pankartı açıldı.

‘Kıdem tazminatına dokunma’‘Zafer direnen emekçinin olacak’ ve ‘Yaşasın sınıf dayanışması’ sloganları atan DİSK’liler adına parkta açıklama yapan DİSK Adana Bölge Temsilcisi Kemal Arslan “Kıdem tazminatlarımız iş güvencemizdir yok edilemez. AKP hükümeti tüm emekçileri güvencesiz ve kuralsız çalıştırmak istiyor. Kıdem tazminatını sulandırarak iş güvencemiz yok ediliyor ve taşeronu kural haline getiriyor. DİSK olarak binlerce direnişçi ile sokak ve meydanları doldurmaya devam edeceğiz. Kıdem tazminatının gaspına karşı her türlü meşru direnme hakkımızı kullanacağız” dedi.