2-5 Haziran 2010 tarihinde Ören İşyeri Temsilci Eğitimini tamamladık

Sendikamızın Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve İşyeri Temsilcileri Eğitimi Ören Abdullah Baştürk Eğitim Tesislerinde 2-5 Haziran 2010 tarihinde tamamlandı.

Eğitimin toplantısının Açılış konuşmasını ve Program tanıtımını Genel Sekreterimiz Muzaffer Subaşı yaptı.

Daha sonra Genel Başkanımız Rıdvan Budak, işyeri temsilcilerine Türkiye Sendikal Hareketinin Dünü, Bugünü ve Yarını konulu konuşmasını yaptı.

Bir saatlik aradan sonra Eski Milletvekili ve sendikacı Ethem Cankurtaran Sendikalar, Siyaset ve Demokrasi adlı uzunca bir konuşma yaptı.

Kısa bir soru cevaplamadan sonra öğle paydosuna girildi. Öğle dinlenmesinden sonra, Eğitim Uzmanı Hasan Arslan 12 Eylül Öncesi ve Sonrası İşçi Hakları ve Örgütlenme başlıklı sunumu yaptı.

Soru cevaplardan sonra Eğitimle ilgili görüşlere yer verildi. İşyeri Temsilcileri sırayla görüşlerini ve sorularını belirttiler.

İkinci gün Eğitimde, Av. Özlem Durdağı Ulusal ve Uluslararası Düzlemde İş Güvencesi Bağlamında İşyeri Sendika Temsilciliği başlıklı sunumu yaptı.

Soru ve cevaplardan sonra ara verildi.

Av. Özlem Durdağı’ndan sonra Eğitim Uzmanı Deniz Pelek, Türkiye’de İşsizlik ve Etkileri konulu araştırma sunumunu yaptı.

Öğle dinlenmesinden sonra İplik Hayatlar adlı kısa metrajlı film gösterimi yapıldı.

İplik Hayatlar adlı Belgesel/Film Yönetmeni Kibar Dağlayan Yiğit filmle ilgili açıklamalarda bulundu.

İkinci günün sonunda Genel Sekreterimiz Muzaffer Subaşı, Eğitim Çalışmasının Değerlendirerek, soru ve cevaplardan sonra, eğitime son verildi. Haziran 2010

IMG_0004

IMG_0006

IMG_0011

IMG_0092

IMG_0106

IMG_0124

IMG_0127

IMG_0128

IMG_0130