11 Kasım hazırlıkları sürüyor, #DirenİŞÇİ çağrısı yayılıyor

Hükümetin kıdem tazminatının gaspı planlarına karşı DİSK’in ülke çapında başlattığı #DirenİŞÇİ çağrısı yayılmaya devam ediyor. Kitlesel ve coşkulu toplantı ve eylemlerin yapıldığı kampanyanın Trakya ayağı ise 11 Kasım Pazartesi günü Çerkezköy’de gerçekleşecek.

11 Kasım günü bölge temsilciler kurulu toplantısının ardından kent meydanına doğru yürüyüşle kıdem tazminatımızı koruyacağımız kararlılıkla ilan edilecek.

Bu kapsamda DİSK Tekstil’in bölge şubeleri de çalışmalarını sürdürmektedir.

1 Kasım Cuma günü Edirne-Havsa’daki Kilim Fabrikasında vardiya çıkışlarında bir araya gelen üyelerimize seslenen Edirne Şube Başkanımız Savaş Testici hükümetin kıdem tazminatını gasp etmesine izin vermeyeceğimizi ve DİSK’in kampanyasını büyüteceğimizi vurguladı.

Edirne Şubemiz ayrıca Havsa, Babaeski ve Lüleburgaz’da diğer kardeş sendikalarla beraber merkezi afişlerin ve bildirilerin dağıtımı üzerine planlar yapıldı.

Çerkezköy Bölge Temsilciliğimiz de 3 Kasım Pazar günü işyeri temsilcileri ve öncü işçilerle bir toplantı düzenleyerek kampanyayı bölgede nasıl duyuracağımız üzerine kararlar aldı. Çerkezköy, Kapaklı, Yeniköy, Saray, Karaağaç, Kızılpınar ve çevre köylerde afişlerin kahvelere ve duraklara asılması, bildirilerin pazaryerlerinde dağıtımının yapılması kararı alındı ve çalışmalara başlandı. 3 Kasım günü Çerkezköy pazarında yapılan bildiri dağıtımına bir süre sonra polis ve zabıta müdahale ederek engelledi.

Ayrıca 6 Kasım günü yemek boykotu yapan Henateks işçileri de yürüyüşe kitlesel katılma kararı aldılar.

11 Kasım toplantısına vardiya düzenine uygun şekilde örgütlü işyerlerindeki üyelerimizin katılması, 4 vardiyası çıkışında da toplantıya katılamayan üyelerimizin yürüyüşe katılması için çaba harcanması kararı alındı.